Türk Dünyası Müzeler Haftası Başladı

Türk Dünyası Müzeler Haftası Başladı

Kültür Edebiyat

 Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfı ile Azerbaycan Eğitim Bakanlığı Cumhuriyet Çocuk ve Gençlik Gelişim Merkezi'nin ortak işbirliği çerçevesinde düzenlenen 'Türk Dünyası Müzeleri Haftası' başladı.

Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfı ile Azerbaycan Eğitim Bakanlığı Cumhuriyet Çocuk ve Gençlik Gelişim Merkezi'nin ortak işbirliği çerçevesinde düzenlenen 'Türk Dünyası Müzeleri Haftası' başladı.

Online platformda düzenlenen 'Türk Dünyası Müzeleri Haftası'nın açılış töreni yapıldı. Törene Azerbaycan Eğitim Bakanı Ceyhun Bayramov, Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfı Başkanı Günay Efendiyeva, Vakfa üye ve gözlemci devletlerin Azerbaycan'daki Büyükelçileri, Cumhuriyet Çocuk ve Gençlik Gelişimi Merkezi Müdürü Firuza Sultanzade, projeye katılan Türkçe konuşan ülkelerin müze başkanları ve öğrenciler katıldı. Törende açılış konuşması yapan Azerbaycan Eğitim Bakanı Ceyhun Bayramov, bu projenin Türkçe konuşan ülkelerin ortak kültürünün tanınmasına ve karşılıklı işbirliğinin güçlendirilmesine değerli bir katkı sağlayacağını söyledi. Bakan Bayramov, müzelerin okul eğitiminin gelişimindeki rolünü taktir ederek, Azerbaycan'ın farklı bölgelerinden birçok öğrencinin bu projeye katıldığını kaydetti. 

 

Paylaş