Tanju Okan Beste Yarışması 12 Eylül'de

Tanju Okan Beste Yarışması 12 Eylül'de

Müzik

 Tanju Okan Beste Yarışması İzmir'de düzenleniyor.

 URLA Belediyesi, Urla Kaymakamlığı, Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü Kompozisyon ve Orkestra Şefliği Ana Sanat Dalı Başkanlığı işbirliğiyle ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Genel Müdürlüğü'nün medya sponsorluğunda düzenlenen '2. Tanju Okan Pop Müzik Beste Yarışması - 2017' finali 12 Eylül'de yapılacak.

Tanju Okan'ın doğum günü olan 27 Ağustos'ta yapılması planlanan yarışma bayram tatili dolayısıyla ertelenmişti. Geçen yıl ilki düzenlenen beste yarışması bu yıl 12 Eylül'de Urla'nın düşman işgalinden kurtulduğu günde gerçekleşecek. "Egenin Cennetisin Sen Urla'm" sözleriyle Urla'ya duyduğu sevgiyi dile getiren Türk tarihinin gelmiş geçmiş en büyük seslerinden biri olan Tanju Okan için besteler bir kez daha Urla'da yarışacak.

TRT Türk Pop Müziği Repertuvarı'nı geliştirmek, bestecileri ve söz yazarlarını nitelikli yeni eserler vermeye teşvik etmek, eserlerinin tanıtılmasına katkıda bulunmak ve yeni bestecilerin yetişmesini sağlamak, üniversite gençliğini müzik alanında çalışmaya teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilecek olan yarışmada finale 10 yarışmacı kaldı.


 

Paylaş