Umut Öztürk

Umut Öztürk

Program Tekrarlarıİstanbul’da dünyaya geldi.

İlköğretim yıllarında sesiyle dikkat çeken Umut Öztürk, daha o yaşlarda piyeslerde seslendirme yaparak ilk çalışmalarına başladı. O yıllardan bu yana çalışmalarına istikrarlı bir şekilde sürdürmektedir. Radyoculuk mesleğinin yanında akademik kariyerini de başarılı bir şekilde yürüten Umut Öztürk; İktisat ve Sosyoloji lisans eğitiminin ardından Psikoloji alanında Yüksek Lisans yapmıştır. Medya ve İletişim alanında ise doktora eğitimine devam etmektedir.

Öztürk, toplumsal sorunlar karşısında da duyarsız kalmamış, birçok sivil toplum kuruluşunda aktif görev almıştır. 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde Sultangazi’den Belediye Meclis Üyesi seçilmiştir. Halen kamu ve özel kurumlarda medya ve iletişim danışmanlığı yapmaktadır.

2012 yılında Radyo 7 ailesine katılan başarılı programcının “Şimdi Umut’un Zamanı” ve "Kalbin Aynası Pozitif İletişim" isimli iki kitabı mevcuttur.

Umut Öztürk, Pazartesi’den Cumartesi’ye her akşam 22.00 – 01.00 saatleri arasında Radyo 7 mikrofonlarından tüm dünyaya sesleniyor.

Ödüller;

2016 / En İyi Ulusal Radyocusu Ödülü

2020 / En İyi Şiir Edebiyat Programı (3. Engelsiz Mikrofon Radyo Ödülleri)

2021 / En İyi Şiir Edebiyat Programı (Radyonun Yıldızları)  

Programlar

Umut'un Zamanı

Başlangıç: 23:00 - Bitiş : 01:00
Yayın Günleri: Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma,

 

Paylaş