Bakan Bilgin duyurdu: Emeklilere ‘maaş düzeltme’ müjdesi

Bakan Bilgin duyurdu: Emeklilere ‘maaş düzeltme’ müjdesi

Yaşam

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücretli ve kamu çalışanlarının ardından emekli maaşlarının iyileştirilmesi için bir çalışmaları bulunduğunu açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücretli ve kamu çalışanlarının ardından emekli maaşlarının iyileştirilmesi için bir çalışmaları bulunduğunu açıkladı. Bakanlığının Meclis’teki bütçe görüşmelerinde konuşan Bilgin, milyonlarca emekliyi ilgilendiren bir de müjde verdi.

GENÇ İŞSİZLERE SANAYİ PROJELERİ

Bakan Bilgİn, şunları söyledi: “Emeklilerle ilgili çalışmamız var, emekli gelirleriyle, onların düzeltilmesiyle ilgili çalışmamız var. Bu çalışmayı çok kapsamlı bir şekilde yürütüyoruz. Çalışmada mesafe aldıkça bunu kamuoyuyla paylaşacağımı belirtmek isterim. Genç işsizlere dönük sanayide yeni projelerimiz var. Bunları doğrudan doğruya sanayinin içine koyarak, bunu ekonomiyle destekleyerek uygulayacağız. Onları işe koyduğumuz zaman onlara belli desteği vereceğiz, işi öğrendikleri zaman da onları işe koyduğumuz süre içerisinde yani üç ay, altı ay içerisinde, bizim desteğimizle çalıştıran işverenlerden onları istihdam etmesini isteyeceğiz."


KAYNAK: YENİ ŞAFAK

 

Paylaş