Haluk Levent'ten Yeni Albüm   "Vasiyet"

Haluk Levent'ten Yeni Albüm "Vasiyet"

Müzik

  28 yıllık profesyonel müzik kariyerine birçok önemli albüm, sayısız konser ve ölümsüz şarkı sığdırmış olan Türk rock müziğin en önemli erkek yorumcularından biri Haluk Levent, annesinin en çok sevdiği 15 türküyü yorumladığı "Vasiyet" albümünün kayıtlarını tamamladı.

Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ve yardımlarla adından sıkça söz ettiren Haluk Levent, 2019 yılının Kasım ayında annesi Sabriye Acil'i kaybetmişti. Sanatçı annesinin en sevdiği türküleri kendine has rock sounduyla yorumladığı yeni albümü "Vasiyet"i, Pasaj & Garaj Müzik etiketiyle Anneler Günü haftasında 7 Mayıs Cuma günü yayınladı.

Sanatçının Melek Mosso ile birlikte seslendirdiği ve rock tarzında yeniden yorumladığı, Neşet Ertaş türküsü "Zülüf"ün İmre Haydaroğlu yönetmenliğindeki klibi yayımlandı.

"Geçti Dost Kervanı", Ruhi Su türküsü "Mahsus Mahal", "Bahçe Duvarından Aştım", Cem Adrian ile birlikte seslendirdiği Nesimi Çimen türküsü "Şifa İstemem Balımdan", Ceylan Ertem ile beraber düet yaptığı Aşık Veysel bestesi "Gönül Çalamazsan Aşkın Sazını", "Efem", "Hele Yar Zalim Yar", Turgay Tanülkü ile yorumladığı "Mihriban", Hayko Cepkin'in konuk olduğu "Ah Bir Ateş Ver", Oğuz Aksaç ile beraber söylediği "Gayrı Dayanamam Ben Bu Hasrete", "Halimem", "Kerkük Zindanı", Şirin Demirtaş ile düet "Sivas Ellerinde Sazım Çalınır" ve Ziliia Shumilina ile birlikte söylenen Aşık Veysel türküsü "Kara Toprak" gibi ölümsüz 15 türküden oluşan albüm, 7 Mayıs Cuma günü dijital platformların dışında CD ve plak formatlarında da müzikseverlerle buluştu!

Haluk Levent, bu albümdeki birçok türküye video klip çekeceğini açıkladı. Sanatçı pandemi biter bitmez konserlerle de izleyici ile buluşmayı hedefliyor.

Haluk Levent & Melek Mosso - Zülüf Video Klip

Haluk Levent & Ceylan Ertem - Gönül Çalamazsan Aşkın Sazını Video Klip


 

Paylaş