Ceylan Ertem yorumuyla: "Dardayım"

Ceylan Ertem yorumuyla: "Dardayım"

Müzik

  "Uçurtma", "Zalim", "Esmer", "Efsunlu Dünya" gibi şarkılarıyla milyonlarca dinleyiciye ulaşan Ceylan Ertem, usta isim Ahmet Kaya'nın kült olmuş şarkısı "Dardayım"ı müzikseverlerin beğenisine sundu.

Düzenlemesi Cenk Erdoğan tarafından yapılan "Dardayım" adlı şarkı Wovie etiketi ile tüm dijital platformlarda yayında. Ceylan Ertem, "Daha önce 'Yuh' albümünde ‘Arka Mahalle’, 'Cahille Sohbeti Kestim', 'Herkes Kendi İşine’ ile Ahmet Kaya şarkılarını seslendirmiştim. Ve yorumlamaya devam ediyorum. Ahmet Kaya’nın sesine ve sözlerine, çocukluğumdan, babamın kamyonunda çalan kasetlerinden aşinayım. Özellikle ‘Başım Belada’ albümü çocukluğumu hatırlatan en önemli albümlerden biridir. 'Dardayım' şarkısı ise bir istek şarkı olarak geldi. Ama iyi ki kaydetmişiz. Bu harika şarkılar unutulmasın, yeni nesil müzik dinleyicileri de bu hikâyeleri sevmeye, anılarına kazımaya devam etsin" dedi.

Gülten Kaya: "Şarkılar O'na, O da şarkılara yakışıyor"

Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya, "Dardayım" isimli şarkıyı Ceylan Ertem'in layıkıyla seslendirdiğini şu cümleyle dile getirdi. Kaya, "Ceylan, okuduğu bütün şarkıları teslim alıyor, yeniden büyütüyor ve sonra teslim ediyor dinleyiciye. Şarkılar O'na, O da şarkılara çok yakışıyor. Ceylan söz konusu ise ellerimiz yukarda!"

 

Paylaş