İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nden  Görkemli Bir Konserle Sezonu Açtı

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nden Görkemli Bir Konserle Sezonu Açtı

Müzik

 İstanbul Devlet Opera ve Balesi, 2023 – 2024 sanat sezonuna,  Atatürk Kültür Merkezi – Türk Telekom Opera Salonu’nda gerçekleşen ve çok seçkin bir repertuvarın sunulduğu “Sezon Açılış Gecesi” ile başladı.

Biletlerin satışa çıkar çıkmaz tükendiği ‘’Sezon Açılış Gecesi’’nde, İstanbul Devlet Opera ve Balesi, solistleri, solist dansçıları, orkestrası, korosu ve ‘Modern Dans Topluluğu İstanbul’ Projesi dansçılarıyla  bir bütün olarak sanatseverlerle buluştu.

 L.van Beethoven, W.A.Mozart, V.Bellini , G.Verdi, P.İ.Çaykovski, G.Donizetti, P.Mascagni, C.Gounod, G.Puccini ve G.Bizet gibi bestecilerin dünya opera repertuvarındaki başyapıtlarından seçkiler; L.Minkus ve A.Adam’ın unutulmaz bale eserlerinden çarpıcı bölümler, gecenin satırbaşlarını oluşturdu.

Orkestra şefliğini İbrahim Yazıcı’nın, koro şefliğini Volkan Akkoç’un yaptığı “Sezon Açılış Gecesi”nde;

Fidelio, Don Giovanni, I Puritani, Il Trovatore, Yevgeni Onegin,           Lucia di Lammermoor, Otello, Cavalleria Rusticana, Aida, Nabucco, Faust, La Bohème, Carmen operalarından ve Giselle, La Bayadère ve Don Kişot balelerinden seçkiler  sanatseverler tarafından büyük beğeni ile izlendi.

Bu özel gece; 30 Eylül akşamı  Beyoğlu Kültür Yolu Festivali’nin açılış etkinliği olarak bir kez daha Atatürk Kültür Merkezi – Türk Telekom Opera Salonu’nda sanatseverler ile buluşacak. 

29 Eylül akşamı ise, bu gecenin opera repertuvarının sunulacağı “Sezon Açılış Konseri”,  Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde izlenebilecek

 

Paylaş