Lider Filenin Sultanları, Brezilya devirdi! İşte son puan durumu

Lider Filenin Sultanları, Brezilya devirdi! İşte son puan durumu

Spor

 Japonya'nın ev sahipliğinde düzenlenen 2024 Paris Olimpiyat Oyunları Elemeleri'nde Filenin Sultanları, Brezilya ile karşı karşıya geldi. Lider Türkiye, rakibini 3-0 mağlup ederek üst üste 20. kez sahadan galibiyetle ayrıldı. Sultanlar, olimpiyat biletini almaya çok yaklaştı. İşte puan durumu...

2024 Paris Olimpiyat Oyunları'na katılmayı hedefleyen A Milli Kadın Voleybol Takımı, Brezilya ile karşı karşıya geldi. Türkiye sahadan 3-0'lık skorla sahadan ayrıldı. Üst üste 20. kez kazanan Sultanlar, olimpiyat biletini almaya çok yaklaştı.

TÜRKİYE - BREZİLYA: 3-0

1. SET: 25-21

2. SET: 29-27

3. SET: 25-19

BREZİLYA OLIVEIRA'YI ANDI

Brezilya'nın Olimpiyat şampiyonu 43 yaşındaki voleybolcusu Walewska Oliveira vefat etti. Brezilyalı oyuncular hayatını kaybeden Walewska’yı anmak için kollarında bant ile sahaya çıktı.

OLİMPİYAT BİLETİ İLK 2'YE

Filenin Sultanları, grubunu ilk 2 sırada tamamladığı takdirde Fransa'da yapılacak olan olimpiyat oyunlarına katılma hakkı kazanacak. Olimpiyat elemelerinde gruplarında ilk 2 sıraya giremeyen ülkelerin olimpiyat umutları bitmeyecek. Paris'te yapılacak olimpiyat şampiyonasına katılamayan ülkeler, elemelerin bitiminde 2024 Milletler Ligi'nde mücadele edecek. Milletler Ligi'nde oluşacak 2024 yılı sıralamasına göre ülkeler, olimpiyat için kota hakkı kazanacak.

 

Paylaş