Altın yazar ödülleri sahiplerini buldu

Altın yazar ödülleri sahiplerini buldu

Kültür Edebiyat

 Edebiyat ve bilim dünyasının keşfedilmemiş madenlerini ortaya çıkarma ilkesi ile yol alan Altın Kalem Ödülleri, bu yıl Altın Yazar ve Altın Kitap kategorilerinde görkemli bir törenle sahipleriyle buluştu.


20 Mayıs Cumartesi günü Mihrabat Korusu'nda gerçekleşen 2018 yılından beri her yıl düzenlenen törende roman, şiir, deneme, gezi, çocuk, sağlık,ticaret ve  kişisel gelişim gibi birçok kitap türünde yazarlara Türkiye'nin önemli isimleri tarafından ödülleri takdim edildi

Yılın en büyük Ödül buluşması olan Altın Kalem Ödülleri'ne"Reflections Of The Books" başlığı altında düzenlenen  ve Altın Kitap kategorisinde ödül alan kitaplardan esinlenilerek Fütüristtik tarzda resmedilen sanatsal çalışmalarında yer aldığı sergi damgasını vurdu.

DEĞERLİ İSİMLER YER ALDI


Edebiyat, sanat ve akademi dünyasından önemli isimlerin buluştuğu Altın Kalem Ödülleri'nde Uluslararası ticaret ve pazarlama alanında altın yazar ödülü Harran üniversitesi öğretim üyesi  Doç.Dr.Hasan Bardakçı'ya verilirken, Necip Fazıl Kısakürek Şiirde Vefa ödülü, Çocuk Edebiyatı Vefa ödülü Mevlana İdris, Şiirde Cahit Zarifoğlu, Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Prof. Dr. Mehmet Sungur, Sinan Akyüz, Prof. Dr. İhsan Karaman, Barış Muslu, Metin Hara gibi isimlerin yanında yılın gazetecisi İsmail Karakaş, yılın fotograf sanatçısı Engin Uzun, yılın küratörü Marcus Graf gibi birçok değerli isim ödül aldı.


 

Paylaş