Cem Adrian & Mark Eliyahu & Sezgin Alkan “Hüküm”

Cem Adrian & Mark Eliyahu & Sezgin Alkan “Hüküm”

Müzik

 Cem Adrian, Sezgin Alkan’ın piyanosuyla, İsrailli sanatçı Mark Eliyahu’nun kemançesiyle eşlik ettiği “Hüküm” isimli yeni şarkısını Umuttan Çocuklar Derneği’nin YouTube hesabında yayınladı.

Depremden birkaç gün sonra hissettiği çaresizlik, öfke ve acıyla bu şarkıyı yazdığını söyleyen Adrian, şarkıdan elde edilecek tüm gelirin “sonsuza dek” depremzedeler için kullanılacağının sözünü verdi.

“İçimden gelen her şeyi üzerine yazdım. Şarkıyı Mark’a gönderip, içinde onun da olmasını istediğimi söyledim. Sanki bunu bu halka borçluyduk, bizi hep bağrına basan o insanlara… Bu şarkıyı yazmaya, çalmaya, söylemeye… Yaralı, kalbi kırık, acılı halkım; sizi ne unutacağız, ne de unutturacağız… Sonsuza dek, söz veriyorum” – Cem Adrian

Mark Eliyahu ise yayınladığı mesajda acı ve kederin çok büyük olduğunu kaydederek, afetzedelerin yaşadıklarını kalbinin derinliklerinde hissettiğini belirtti.

Eliyahu bir teselli olmak adına bu parçaya destek verdiğini aktararak, “Şarkının YouTube’daki izlenme ve diğer tüm mecralardaki dinlenme gelirlerinin tamamı sonsuza dek depremzedeler için kullanılacak” mesajını paylaştı.


 

Paylaş