Anadolu Ateşi 24. Yaşını AKM’de Kutladı

Anadolu Ateşi 24. Yaşını AKM’de Kutladı

Kültür Edebiyat

Bugüne kadar 5000’den fazla temsil ile 47 milyon sanatsevere ulaşan Anadolu Ateşi, 24. yılını İstanbul Atatürk Kültür Merkezi Türk Telekom sahnesinde kutladı.

Temel konseptinde medeniyetler buluşmasının yer aldığı Anadolu Ateşi, 24. yılı kutlamasında izleyenlere görsel bir şölen yaşattı.

Halk danslarını bale, modern dans ve dansın diğer disiplinleriyle sentezleyerek dünya standartlarında bir dans projesi olan Anadolu Ateşi’nin en genç ve en eski dansçıları aynı sahnede bir araya geldi. 

'3 YAŞINDAKİ DANSÇIMIZDAN 60 YAŞINDAKİNE KADAR HERKESİ GÖRECEKSİNİZ'

Anadolu Ateşi’nin 24 yıllık hikayesinin anlatıldığı filmin de gösterildiği gösteri öncesinde sahneye çıkan Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan,  24 yılda Sibirya’dan Mısır’a, Japonya’dan Amerika’ya kadar dünyanın dört bir yanında Türkiye’yi tanıttıklarını ve tanıtmaya devam edeceklerini söyledi. Anadolu Ateşi’nde yetişmiş 6 kuşağın sahnede bir arada olacağını belirten Erdoğan, “3 yaşındaki dansçımızdan 60 yaşındakine kadar herkesi göreceksiniz. Bugüne özel koreografiler hazırladık. Şu an dünyanın en güzel sahnelerinden biri olan AKM’de, ilk günkü heyecanımızı yaşıyoruz” diye konuştu.

ANADOLU ATEŞİ YENİDEN BÜYÜK DÜNYA TURNESİNE BAŞLAYACAK

Erdoğan, Anadolu Ateşi’nin önümüzdeki günlerde yeniden büyük dünya turnesine başlayacağını duyurdu.

Konuşmaların ardından Anadolu Ateşi, doğudan batıya, kuzeyden güneye Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden dans gösterileriyle izleyenleri mest etti. Zeybek gösterisine Mustafa Erdoğan ve Anadolu Ateşi’nin eğitmenleri de eşlik etti.

24. yıl özel gösterisinde Kıvılcım çocuk dans grubundan çocuklar da sahne alırken, davul şovda izleyenler de alkışlarla gösteriye eşlik etti. 


 

Paylaş