Kings Of Convenience Zorlu Psm'de

Kings Of Convenience Zorlu Psm'de

Yaşam

 Zorlu PSM 10. yıla özel etkinlikler kapsamında şahane bir konsere daha ev sahipliği yapıyor!

 Sakin vokalleri, zarif gitar ve piyano meloldileriyle Bergen’in huzurunu dinleyicileriyle buluşturan Kings Of Convenience, Zorlu PSM 10. Yıl Özel Etkinlikleri kapsamında 30 Eylül ve 1 Ekim’de Turkcell Sahnesi’nde!

Norveçli indie folk-pop ikilisi, Erlend Øye ve Eirik Glambek Bøe’den oluşan Kings Of Convenience, 1999 yılında Belle and Sebastian ve Coldplay ile müzik dünyasına yeni bir kapı açan “Yeni Akustik Hareket”in öncüleri arasında yer alıyor. Indie folk ve indie pop türlerinde üretimlerini sürdüren ikili, müziklerindeki nazik, armoni açısından zengin şarkıları, Simon & Garfunkel ve Belle ve Sebastian gibi öncülerin acı tatlı rahatlığını hatırlatıyor.

2000 yılında akustik Kings of Convenience albümü ile çıkış yaptıktan sonra, sonraki yıl yayınladıkları Quiet Is the New Loud ile Norveç albüm listesinin zirvesine yerleştiler. İkili, zaman içinde daha kapsamlı düzenlemelerle dolu işlere imza atararken, 2004'teki Riot on an Empty Street ile Billboard sıralamalarını altüst ederek Norveç’in sakin tınılarını ABD listelerinin zirvesine yerleşti. Billboard 200 listesine Declaration of Dependence ile giriş yaptıkları 2009 yılından sonra uzun süre sessizliğe gömülen, Kings Of Convenience, 2021 çıkışlı Peace or Love ile dinleyicileriyle buluşmanın heyecanını yaşıyor.

 

Paylaş