Serda Doğru

Serda Doğru

Bilecik doğumlu olan Serda Doğru, Dış ticaret eğitimi aldı. Radyo programcılığına 1995 yılında yerel bir radyoda başladı ve bu programlara 1999 yılına kadar devam etti. Profesyonel iş hayatına Dış Ticaret Operasyon Sorumlusu olarak adım atan  ve sonrasında Koordinatör olarak devam eden Serda Doğru bir taraftan da önemli isimlerden diksiyon, sunuculuk ve haber spikerliği eğitimleri aldı. Türk Musikisi ’ne olan yoğun ilgisi sebebiyle çeşitli Türk Müziği topluluk, koro ve sanat kuruluşlarının konser ve projelerinde  kimi zaman koordinatör kimi zaman da sunucu olarak yer aldı.

7 yıl sonra Dış Ticaret kariyerine ara veren Serda Doğru, çeşitli radyolarda program yapımcısı, sunucusu ve Müzik direktörü olarak görev yaptı. 2013 yılında “Yılın Türkçe’yi En İyi Kullanan Kadın Radyocusu” ödülünün sahibi oldu. 

Radyoculuk kariyerine haberciliği de ekleyen Doğru,  Ulusal radyolarda Ana Haber Spikeri ve Haber Müdürü olarak çalıştı. Üniversitelerde diksiyon & hitabet eğitimleri verdi. 

Kanal 7 Ana Haber spikeri Tümer Doğru ile evli olan Serda Doğru, hali hazırda gençlere bu mesleği sevdirebilmek adına, diksiyon ve radyo programcılığı dersleri vermektedir.

Serda Doğru ile Radyo 7 Ana Haber Pazartesi'den Cumartesi'ye saat 19.00'da Radyo 7'de 


Programlar

Radyo 7 Ana Haber

Başlangıç: 19:00 - Bitiş : 19:30
Yayın Günleri: Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi,

 

Paylaş