Serda Ceyhan

Serda Ceyhan

Bilecik doğumlu olan Serda Ceyhan, Dış ticaret eğitimi aldı. Radyo programcılığına 1995 yılında yerel bir radyoda başladı ve bu programlara 1999 yılına kadar devam etti. Profesyonel iş hayatına Dış Ticaret Operasyon Sorumlusu olarak adım atan  ve sonrasında Koordinatör olarak devam eden Serda Ceyhan bir taraftan da önemli isimlerden diksiyon, sunuculuk ve haber spikerliği eğitimleri aldı. Türk Musikisi ’ne olan yoğun ilgisi sebebiyle çeşitli Türk Müziği topluluk, koro ve sanat kuruluşlarının konser ve projelerinde  kimi zaman koordinatör kimi zaman da sunucu olarak yer aldı.

7 yıl sonra Dış Ticaret kariyerine ara veren Serda Ceyhan, çeşitli radyolarda program yapımcısı, sunucusu ve Müzik direktörü olarak görev yaptı. 2013 yılında “Yılın Türkçe’yi En İyi Kullanan Kadın Radyocusu” ödülünün sahibi oldu. 

Radyoculuk kariyerine haberciliği de ekleyen Ceyhan,  Ulusal radyolarda Ana Haber Spikeri ve Haber Müdürü olarak çalıştı. Üniversitelerde diksiyon & hitabet eğitimleri verdi. 

Serda Ceyhan, hali hazırda gençlere bu mesleği sevdirebilmek adına, diksiyon ve radyo programcılığı dersleri vermektedir.


 

Paylaş