Meteoroloji'den son dakika kritik uyarı! Hazır olun, kar yağışı ve sağanak...

Meteoroloji'den son dakika kritik uyarı! Hazır olun, kar yağışı ve sağanak...

Yaşam

Meteoroloji'den yapılan son dakika uyarısında sarı alarm verildi. Yurdun genelinde sağanak yağış beklenirken Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yüksek kesimlerinde kar yağışı görülecek.

Meteoroloji'den yapılan son dakika uyarısında sarı alarm verildi. Yayımlanan güncel hava durumu raporuna göre, yurdun genelinde sağanak yağış beklenirken Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı görülecek. Yağışların Doğu Karadeniz'de kuvvetli olması bekleniyor. İşte detaylar...


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Kırklareli kıyıları, İstanbul'un kuzeybatısı, Çanakkale'nin iç, Balıkesir'in kuzey kesimleri, Eskişehir, Ankara'nın kuzey ve batı çevreleri, Çankırı, Siirt, Yozgat ve Sivas çevreleri ile Hatay kıyılarının yerel olmak üzere aralıklı yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.


Yağışların genellikle sağanak ve gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yüksek kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur ve Kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Ordu'nun doğusu, Giresun, Trabzon'un batı ve doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli, Rize çevreleri ile Artvin kıyı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olacağı tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Ağrı çevrelerinde sis ve pus olayı bekleniyor.


Hava sıcaklıklarının kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim normalleri altında, güney kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.


KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Ordu'nun doğusu, Giresun, Trabzon'un batı ve doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli, Rize çevreleri ile Artvin kıyı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması beklendiğinden ani sel, heyelan, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yerel kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.


MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile Kırklareli kıyıları, İstanbul'un kuzeybatısı, Çanakkale'nin iç, Balıkesir'in kuzey kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.


EDİRNE °C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu


İSTANBUL °C, 17°C


Parçalı ve çok bulutlu, kuzeybatı kesimleri yerel olmak üzere sağanak yağışlı


KOCAELİ °C, 17°C


Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak yağışlı


TEKİRDAĞ °C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu


EGE

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.


A.KARAHİSAR °C, 17°C


Parçalı bulutlu


DENİZLİ °C, 23°C


Parçalı ve az bulutlu


İZMİR °C, 25°C


Parçalı ve az bulutlu


MUĞLA °C, 22°C


Az bulutlu


AKDENİZ


Az bulutlu, doğusunun parçalı ve yer yer çok bulutlu Hatay kıyılarının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.


ADANA °C, 29°C


Parçalı bulutlu


ANTALYA °C, 28°C


Az bulutlu


ISPARTA °C, 20°C


Az bulutlu


MERSİN °C, 27°C


Parçalı bulutlu


İÇ ANADOLU


Parçalı yer yer çok bulutlu, Eskişehir, Ankara'nın kuzey ve batısı, Çankırı, Yozgat ve Sivas çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.


ANKARA °C, 17°C


Parçalı yer yer çok bulutlu, zamanla kuzey ve batı kesimleri yerel olmak üzere sağanak yağışlı


ESKİŞEHİR °C, 15°C


Parçalı yer yer çok bulutlu, zamanla yerel olmak üzere sağanak yağışlı


KAYSERİ °C, 17°C


Parçalı, yer yer çok bulutlu


KONYA °C, 18°C


Parçalı bulutlu


BATI KARADENİZ


Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.


BOLU °C, 14°C


Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı


KASTAMONU °C, 13°C


Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı


SİNOP °C, 17°C


Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı


ZONGULDAK °C, 17°C


Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı


ORTA ve DOĞU KARADENİZ


Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Yağışların; Ordu'nun doğusu, Giresun, Trabzon'un batı ve doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli, Rize çevreleri ile Artvin kıyı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.


RİZE °C, 16°C


Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.


SAMSUN °C, 17°C


Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı


TOKAT °C, 15°C


Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı


TRABZON °C, 18°C


Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; batı ve doğu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.


DOĞU ANADOLU


Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusunun aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle sağanak ve gök gürültülü sağanak, kuzeydoğusunun yüksek kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Ağrı çevrelerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.


AĞRI °C, 14°C


Çok bulutlu, zamanla yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı, sabah saatlerinde sisli ve puslu


ERZURUM °C, 12°C


Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı


MALATYA °C, 20°C


Parçalı bulutlu


VAN °C, 15°C


Çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı


GÜNEYDOĞU ANADOLU


Az bulutlu, doğusunun parçalı ve yer yer çok bulutlu, Siirt çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.


DİYARBAKIR °C, 25°C


Parçalı bulutlu


GAZİANTEP °C, 24°C


Parçalı bulutlu


MARDİN °C, 22°C


Parçalı bulutlu


ŞANLIURFA °C, 27°C


Parçalı bulutlu

 

Paylaş