Jupp Heynckes: 'İstanbul'daki maç...'

Jupp Heynckes: 'İstanbul'daki maç...'

Spor

Şampiyonlar Ligi son 16 turu ilk maçında Beşiktaş'ı 5-0 mağlup eden Bayern Münih'in tecrübeli teknik direktörü Jupp Heynckes, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

İşte tecrübeli hocanın açıklamaları...


''OYUNUN ÖLDÜRÜCÜ NOKTASI''


 


İkinci yarıda çok iyi bir futbol ortaya koyduklarını belirten Heynckes, ''İki farklı 45 dakika gördük. İlk 45 dakika oyunda fazla etkili olamadık, tempo bulamadık. Oyunun öldürücü noktası tabii ki kırmızı kart ve devreden önce oyunun 1-0 olmasıydı. İkinci yarıda başka bir Bayern takımı gördük. Çok güzel goller attık. Topu vermeden oynayabildik, çok mutlu olduğumuzu söyleyebilirim. Özellikle 2. yarıdaki oyunumuzdan dolayı mutluyum.'' sözlerini kullandı.


''ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE 10 KİŞİ OYNAMANIZ ÇOK ZOR''


Beşiktaş'ın çok iyi bir takım olduğunu ve kırmızı kartın kötü etkilediğini belirten tecrübeli teknik adam, ''5-0'lık sonucun çok yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Şampiyonlar Ligi'nde 10 kişi kaldığınızda oynamanız çok zor oluyor. Özellikle Bayern gibi bir takıma karşı oynadığınızda... Ben Beşiktaş'ın hala çok iyi bir takım olduğunu düşünüyorum. Çok tecrübeli bir takım. Zor bir durumda İstanbul'a gelmeyeceğiz. Optimal bir durumda hazırlanıp İstanbul'a geleceğiz. Şampiyonlar Ligi'nde riske girmeye değmez tabii.'' şeklinde konuştu.


''BEŞİKTAŞ, 5-0'LIK SONUCU HAK EDECEK TAKIM DEĞİL''


İstanbul'da oynanacak rövanş maçı hakkında da konuşan Alman teknik adam, ''Beşiktaş çok iyi bir takım. 5-0'lık sonucu hak edecek bir takım değil. İlk yarıyı 1-0 önde tamamlamamızın bir avantajı vardı. Rövanş için çok dikkatli olmalıyız, burası Şampiyonlar Ligi. İstanbul'da savunma futbolu oynamayacağız ve yine bilindik oyunumuzu oynayarak, elimizden geleni yapacağız.'' dedi.


''BENİM İÇİN LÜKS''


Çok iyi bir kadroya sahip olduğunu kaydeden Jupp Heynckes, son olarak ''Bayern Münih mutlu bir takım. Çünkü çok sadık oyuncumuz var. Her zaman en iyi oyuncuları almaya çalışıyoruz. Kadroda şu an sadece milli futbolcular var. Robben'i de oynatmayabiliyorum, Müller'i de öyle. Bu benim için bir lüks tabii.'' diyerek sözlerini bitirdi.


 

Paylaş