Afrin’in Diğer Kahramanları

Afrin’in Diğer Kahramanları

Kültür Edebiyat

 Zeytin Dalı harekâtının başlangıcı aslında aylar öncesine dayanıyor. Çok uzun bir zaman ve çeşitli aşamalardan oluşan bir sürecin sonunda harekât fiilen başlamış oldu.

 Evvela, bu harekât sırasında şehit düşen kardeşlerime Allahtan rahmet, kederli ailelerine sabır ve metanet diliyorum.

Biz ne dersek diyelim gerçekten de ateş düştüğü yeri yakıyor. Fakat kabul etmemiz gereken bir de gerçek var: “sustukça, ya sabır dedikçe, kan akmasın, analar ağlamasın” dedikçe zalimler üstümüze üstümüze geliyorlar.

Sonunda savaş kaçınılmaz hatta zaruret haline geliyor.

Tıpkı bugün olduğu gibi.

Bugün yaşadığımız savaş da hiç şüphesiz bir zarurettir.

Eğer bu savaşı bugün yapmazsak yarın, Türkiye’yi çok daha büyük ve belki de altından kalkamayacağımız sorunlar yumağı içinde bulabilirdik.

Türkiye bunu çok iyi gördüğü için uzun zamandan beri Suriye’nin birçok bölgesinde ve özellikle Afrin’de son derece sessiz, Suriye toplumsal katmanlarının kılcal damarlarına sirayet edecek çalışmalar yaptı.

İşte Afrin’in diğer kahramanları dediğim, bu çalışmaları yapan Milli İstihbarat Teşkilatımızdır.

Bir zamanlar CIA ve MOSSAD ile beraber çalıştığı ve maaşlarının Amerika tarafından ödendiği, en üst düzeyde ki MİT eski yöneticileri tarafından açıkça ifade edilen haber alma teşkilatımız bugün artık gerçekten de milli olmuştur ve tamamen milli çıkarlarımız için çalışmaktadır.

Afrin harekâtının başlangıcında yapılan hava bombardımanında %95 isabet kaydedildiği ile övünüyorsak, bunun gurur payı, hiç şüpheniz olmasın hava kuvvetlerimizle birlikte, aynı zamanda terörist barınak, silah depoları ve mühimmatının yerlerini hatasız tespit eden Milli İstihbarat çalışanlarımızındır.

Bu gizli kahramanları ve diğer tüm emniyet güçlerimizi tebrik ediyor, başarıları için dua ediyorum.

 

 

İttifaka bir de Buradan Bakalım-2

 

 

CHP’nin, MHP’ye geçen hafta boyunca da her kademenin ağzından sürekli saldırması, rencide edecek şekilde yüklenmesi, milli ittifakın CHP’yi çok ciddi bir şekilde rahatsız ettiğini gösteriyor.

Bizim de burada göstermeye çalıştığımız ve tespit ettiğimiz budur.

CHP, tarihinde hiç yaşamadığı bir şaşkınlık ve moral bozukluğu içine düşmüştür.

İstanbul il başkanı olarak seçtiği kişinin kimliğinden dolayı gönül bağladığı kesimlerden de kendisine hiçbir kayda değer destek gelmeyecektir aksine, bu şaşkınlığı onun içeride ulusalcılar tarafından didiklenmesi sonucunu doğuracaktır.

Bölgeler şeklinde; 2014 yerel seçim sonuçlarına göre geçen haftaki yazımıza devam edecek olursak;

Akdeniz Bölgesi; bu bölgede de 8 il var, bunlardan 2’si AK PARTİ, 2’si CHP ve 4 tanesi de MHP’nin.

Yine burada da CHP’nin aldığı belediye başkanlıklarına ve son yerel seçimlerde aldıkları oylara ve ittifakın gerçekleşmesi halinde ne olabileceğine bakalım.

Burdur, CHP:44.39, AK PARTİ:35.27, MHP:17.39, diğerleri yok gibi.

Burada ittifakın oyları %52,66’yı buluyor.

Kaldı ki Burdur zaten bir önceki seçimde yani 2009 yerel seçimlerinde AK PARTİ’li belediye başkanı tarafından yönetilmişti. 2019 yılında da hiç tartışmasız %52,66 oy oranından çok daha fazla bir sonuçla Milli ittifaka geçmektedir.

Hatay’da CHP:41.01 gibi çok az bir farkla ve eski AK PARTİ’li bir adayla seçimi kazanmıştı ve burada AK PARTİ’nin %40,43, MHP’nin de 15.41 gibi kayda değer bir oyu var dolayısıyla ittifakın oyları burada 55.84. çok yüksek bir noktaya çıkıyor. Böylece Hatay da ittifaka geçiyor ve bu bölgede de CHP’li belediye kalmıyor.

İç Anadolu Bölgesine gelince, bu bölgede 13 il var, 12 tanesi zaten AK PARTİ’li başkanlar tarafından yönetiliyor. Eskişehir’e gelince;

Eskişehir, CHP:45.25, AK PARTİ:39.05, MHP:11.20

İttifakın oyları ise %50,25’dir, bu sonuca göre CHP Eskişehir’i de kaybetmektedir.

Bu bölgede en önemli il, hiç şüphesiz Ankara’dır. 2014’de Burada da;

Ankara, AK PARTİ:44.82, CHP:43.82, MHP:7.77, HDP:0.87 dir.

İttifakın oyları, %52,59’dur buna 1.32 BBP’yi de eklersek %53,91 olur.

CHP’nin oyları ise HDP ile beraber %44,69 olur.

Öte yandan Ankara’da, 2014 yerel seçimlerinde CHP’den MHP kökenli Mansur Yavaş aday olmuş ve ciddi manada bir MHP oyu da almıştı.

Çünkü 2009 yerel seçimlerinde MHP’nin Ankara’da ki oy oranı %26,9 idi.

Bir sonraki yazımızda İnşallah, bu konuyu toparlayıp CHP’nin, niçin ittifaktan dolayı bu kadar paniklediğini göstermeye çalışacağız.

 

 

 

 

Ferman Karaçam - Haber 7 

 

fermankaracam@gmail.com 

fermankaracam@twitter.com 

twitter.com/fermankaracam 

facebook.com/fermankaracam 

 

Paylaş