Teröristbaşı ile bizzat görüşmüş!

Teröristbaşı ile bizzat görüşmüş!

Spor

FETÖ’nün futboldaki yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında hakkında işlem yapılan eski milli futbolcu Zafer Biryol’a yönelik suçlamanın detayları belli oldu

Fetullahçı Terör Örgütü'nün futbol yapılanmasına ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan eski milli futbolcu ve gol kralı Zafer Biryol hâkimlikteki sorgusu ardından serbest bırakılmıştı.

 

BYLOCK'U ÖMER ÇATKIÇ İLE İNDİRMİŞ

 

Zafer Biryol hakkındaki suçlamaların detayları ortaya çıktı. Şüphelinin FETÖ'nün kriptolu haberleşme uygulaması ByLock kullanıcısı olduğu, bu uygulamayı da daha önce aynı soruşturma kapsamında tutuklanan kaleci Ömer Çatkıç ile birlikte indirdiği belirlendi.

 

HİMMET VERMİŞ

 

Çatkıç'ın ifadesinde, ByLock'u telefonuna Zafer Biryol'un evinde indirildiğini söylediği öğrenildi. Zafer Biryol'un FETÖ ile ilk temasının 2001-2002 yılında Göztepe Spor Kulübü'nde futbol oynamaya başladığı sırada gerçekleştiği, örgütün sohbet toplantılarına burada başladığı, daha sonradan başka kulüplere transfer olsa da FETÖ ile irtibatını koparmadığı saptandı. Örgütün bankasına yüklü miktarda para yatırdığı belirlenen Biryol'un himmet adı altında örgüte yardımda bulunduğu belirlendi.

 

TERÖRİSTBAŞI GÜLEN İLE GÖRÜŞMÜŞ

 

Örgüt liderini Pensilvanya'da ziyaret ettiği ve bizzat görüştüğü kaydedilen Zafer Biryol'un İstanbul'daki evinde örgütün sohbet toplantılarını gerçekleştirdiği, hatta bu toplantıların 15 Temmuz darbe girişimine kadar devam ettiği belirtildi. 

 

Paylaş