Yüzbinlerce kişi bekliyordu!

Yüzbinlerce kişi bekliyordu!

Yaşam

  Taşeron işçiler için flaş açıklama...

Başbakan Binali Yıldırım,Türk-İş Başkanı Ergün Atalay'ı ziyaret etti. Başbakan Yıldırım ziyaret sonrası yaptığı açıklamada taşeron işçilere kadro ile ilgili çalışmanın tamamlanmak üzere olduğunu söyledi. Yıldırım, "Muhakkak bu meseleyi gündemden çıkaracağız ve çalışanlarımızı, kamuda taşeron olarak çalışanların statülerini bir kalıcı esasa bağlayacağız" dedi.

Yüzbinlerce kişi bekliyordu! Taşeron işçiler için flaş açıklama...

Başbakan Yıldırım'dan sürpriz ziyaret.  Başbakan Binali Yıldırım,Türk-İş Başkanı Ergün Atalay'ı ziyaret etti. Bakanlar Kurulu öncesi bu ziyaret kadro bekleyen işçileri heyecanlandırdı.Başbakan Yıldırım ziyaret sonrası açıklama yapıyor.

TEAŞERON İŞİÇİLERLE İLGİLİ KONUŞTUK

 Başbakan Yıldırım ziyarette taşeron konusunu da konuştuklarını anlattı. Yıldırım'ın konuşmasının satır başları şöyle:  Sayın başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte genel olarak çalışma hayatı ile ilgili görüştük. DESK ve İş Adamları Sanayicilerimiz katıldı. Kısacası çalışma hayatımızın ve iş camiamızın yüzde 80'inin temsil edildiği büyük bir sivil toplum teşkilatı ile bir arada olduk. Türk-İş'e gelip taşeron konusu konuşmamak olmaz. hükümet olarak uzun süreden beri ilgili bakanlıklarımız çalışma yürütüyorlar. Muhakkak bu meseleyi gündemden çıkaracağı ve çalışanlarımızı kamuda taşeron oalrak çalışanların statülerini bir kalıcı esasa bağlayacağız. Çalışmalar çeşitli alternatifler bağlanarak tamamlanmak üzere. Buradaki son tarihimiz bu yıl çıkmadan bu işe noktayı koymak. Önümüzdeki haftalarda Bakanlar Kurulu'na gelecek.

 

Paylaş