Aykut Kocaman'dan Fenerbahçe açıklaması!

Aykut Kocaman'dan Fenerbahçe açıklaması!

Spor

 Konyaspor'un teknik direktörlüğünü yapan ve gelecek sezon için Fenerbahçe ile anlaştığı ifade edilen Aykut Kocaman, Başakşehire yenilgisi sonrası açıklamalarda bulundu.

 “Böyle bir anlaşma yok”

Yaz aylarında Fenerbahçe'nin başına geçeceği konuşulan Aykut Kocaman, basında yer alan Fenerbahçe iddialarının sorulması üzerine, “Söylenecek bir şey yok. Böyle bir anlaşma yok çünkü şu anda” dedi.

Anlaşma haberlerinin takımı olumsuz etkileyip etkilemediğinin sorulması üzerine Kocaman, “Etmez demek çok iddialı bir düşünce olur, mutlaka ediyordur. Bunun olumlu tarafı da olabilir, olumsuz tarafı da olabilir. Bugünkü görünenden yola çıkmak gerekirse bence bu iddiaların ve düşüncelerin ötesinde bizim esas oyundan düşüren en önemli şey son dönemlerde benim olayım olmadan öncede gözüken bir şeydi. Direncimiz geçen sene kadar yüksek değil. Bugünkü karşılaşmaya damga vuran en önemli şey daha çok dirençli olan daha çok isteyen çünkü ihtiyacı olan takım Başakşehir'di. Bizi ancak oyunun çok denk gitmesi yakın gitmesi oyun içinde bağlayacaktı ancak esas olan teknik problemdi. Duygusal tarafı bence ikinci boyutudur diye tahmin ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Kongre sürecini bir görelim ondan sonra oturup bir konuşacağız”

Sene sonunda takımda kalıp kalmayacağı yönündeki soruları da cevaplayan Kocaman, kararının birkaç hafta sonra belli olacağını söyleyerek, “Kulübün önünde kongre bir süreci var. Bu kongre sürecini bir görelim ondan sonra oturup bir konuşacağız. O zaman da söyledim şimdi de söyleyeyim, aklımda fikrimde ne varsa aktaracağım. Ondan sonra kamuoyuna bildirip bildirmemek tabii ki yönetimin tasarrufunda olan bir şeydir” dedi.

 

Paylaş